Zboží SKLADEM objednané do 12:00 odchází stejný pracovní den!

Obchodní podmínky

OBSAH
1.0 Všeobecná ustanovení
1.1 Platební podmínky a jednotlivé způsoby plateb
1.2 Odstoupení od smlouvy (storno objednávky)
1.3 Způsoby plateb
1.4 Dodací podmínky
1.5 Odstoupení od smlouvy
1.6 Storno objednávky ze strany prodávajícího
1.7 Odpovědnost za vady zboží
1.8 Záruční práva
1.9 Rozpor s kupní smlouvou
1.10 Reklamace
2.0 Ochrana osobních údajů1.0 VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) obchodní společnosti Svět žárovek s.r.o, se sídlem Osadní 869/32, 170 00 Praha 7, identifikační číslo: 04189523, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městký soud v Praze, oddíl C, vložka 243025 (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

Momentem uzavření kupní smlouvy je kupující vázán obchodními podmínkami a kupující s nimi vyjadřuje souhlas.

Uzavřením kupní smlouvy kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Na obchodní podmínky je kupující dostatečným způsobem před vlastním uskutečněním objednávky upozorněn a má tak možnost se s nimi seznámit. Tyto obchodní podmínky tvoří nedílnou součást uzavřené smlouvy. Smlouva je uzavírána v českém jazyce, nebrání-li tomu okolnosti na straně prodávajícího či kupujícího, lze smlouvu uzavřít i v jiném pro strany srozumitelném jazyce. Uzavřená smlouva je prodávajícím archivována za účelem jejího úspěšného splnění a není přístupná třetím stranám. Informace o jednotlivých technických krocích vedoucí k uzavření smlouvy jsou patrné z procesu objednávání v našem internetovém obchodě a kupující má možnost před vlastním odesláním objednávky ji zkontrolovat a případně opravit. Tyto obchodní podmínky jsou zobrazeny na webových stránkách našeho internetového obchodu a je tak umožněna jejich archivace a reprodukce kupujícím.

1.1 Platební podmínky a jednotlivé způsoby plateb
Prodávající si vyhrazuje právo změny cen. Platné ceny jsou potvrzeny kupujícímu prodávajícím v okamžiku potvrzení objednávky a jsou závislé na druhu registrace kupujícího, případně výši přidělené slevy a platných cenách v okamžiku přijetí objednávky. Je-li platná cena totožná nebo nižší než na písemné nebo e-mailové objednávce, není zpětně kupujícímu potvrzována a zboží je mu dodáno za platnou cenu v okamžiku přijetí objednávky. Pokud je cena vyšší než cena uvedená na objednávce, prodávající neprodleně o této skutečnosti informuje kupujícího, který může novou cenu přijmout nebo dodávku odmítnout. Při ústní nebo telefonické objednávce je vždy kupujícímu sdělena platná cena pro danou objednávku. Prodávající je plátce DPH

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin..


1.2 Odstoupení od smlouvy (storno objednávky) - je řešeno samostatným bodem, který najdete níže v naší nápovědě.

1.3 Způsoby plateb:
* platba v hotovosti při převzetí zboží na pobočkách
* možnost uskutečnění platby předem na účet u GE MONEY 217515013/0600
* platba online kartou nebo bankovním převodem
* platba na dobírku přepravci při převzetí zásilky

1.4 Dodací podmínky
Dodávky předmětu plnění budou dle dostupnosti produktů a provozních možností prodávajícího realizovány v co nejkratším termínu, obvykle 1 - 3 pracovní dny, ve výjimečných případech může být dodací lhůta delší. Délka dodací lhůty je vždy sdělena formou zpětného emailu. Místo odběru je stanoveno na základě objednávky kupujícího. Za splnění dodávky se považuje dodání předmětu na uvedenou adresu. Součástí dodávky není instalace předmětu plnění. Dopravu na adresu určení zajišťuje přepravce, s nímž má prodávající smlouvu. Zásilka se zbožím standardně obsahuje dańový doklad (fakturu) ve formátu A5 a vizitku.

Rozvoz zboží zajišťujeme po celé České republice. Náklady na dopravu zboží rozlišujeme podle zvoleného způsobu. Těmi mohou být:

Litoměřice - kamenný obchod ( zdarma) - Okružní 146/6. 412 01  Litoměřice, Otevírací doba: pondělí - pátek 8:00 - 17:00, sobota 8:00 - 11:00

Osobní odběry na Zásilkovna (+79/128Kč) - Síť výdejních míst po ČR a SK, na kterých je možné vyzvednout Vaši objednávku v maximální délce 60cm

Osobní odběry na PPL Parcelshopu (+79/128Kč) - Síť výdejních míst po ČR a SK, na kterých je možné vyzvednout Vaši objednávku v maximální délce 90cm

Česká Pošta balík na poštu (+89/139Kč) - zásilka je přepravována obchodním balíkem České pošty. Dodací doba dle aktuálních podmínek ČP s dodáním k vyzvednutí na poště.

Česká Pošta balík do ruky (+99/149Kč) - zásilka je přepravována obchodním balíkem České pošty. Dodací doba dle aktuálních podmínek ČP a balík Vám bude doručen do ruky.

Česká Pošta Slovensko dobírka (+200Kč) - zboží je odesláno na Slovensko formou dobírky. Dodací doba od odeslání je 2-7 pracovních dní. Na dodacím balíčku nebudeme uvedeni my jako Svět žárovek, ale firma PZ Slovakia. Kurz pro přepočet je 23.40

PPL (+110/150Kč) - zásilka je přepravována PPL. Dodací doba je druhý den od odeslání zásilky v době od 8:00 - 18:00. Zásilka je odesílána jako obchodní balík - doručovatel Vás nekontaktuje a zásilku rovnou přiveze. Nově takové zásily nelze doručit ani na výdejní místa v případě nezastižení.

GLS FLEX delivery dobírka(+100/150Kč) - zásilka je přepravována GLS. Dodací doba je druhý den od odeslání zásilky v době od 8:00 - 18:00. Doručovatel se s Vámi může spojit při doručování na čísle uvedeném ve vaší objednávce.

Doručovací lhůty jsou uvedeny ode dne odeslání, nikoli objednání. Tyto informace jsou vyčleněny z přepravních podmínek společností. Chybou přepravní společnosti může dojít ke zpoždění balíku. Za toto zpoždění nejsme odpovědni! Balíky nedoručují naši zaměstnanci, ale zaměstnanci přepravní společnosti, tudíž nejsme za jejich chování a jinou doručovací dobu odpovědni.

Nepřevezme-li kupující předmět plnění z důvodů ležících na jeho straně (např. není i přes dohodnutý termín přítomna kupujícím určená osoba nebo není schopen uhradit kupní cenu), nese kupující náklady spojené s opakovaným dodáním v plné výši.

1.5 Odstoupení od smlouvy

 Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit a od kupní smlouvy o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal.

Bude-li umožněno Kupujícímu podnikateli odstoupit od kupní smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů, pak Kupující bere na vědomí, že vrácená kupní cena může být ponížena o to, oč se snížila hodnota zboží.

Bude-li umožněno Kupujícímu podnikateli odstoupit od kupní smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů a vrácené zboží nebude v originálním obalu včetně veškerých součástí a příslušenství, pak Kupující bere na vědomí, že Svět žárovek s.r.o. si vyhrazuje právo takovéto vrácení zboží zpoplatnit, a to takovou částkou, která vykompenzuje náklady, jež jsou nezbytné vynaložit pro znovuuvedení zboží do prodeje.

Storno objednávky ze strany kupujícího – kupující má právo odstoupit od objednávky kdykoliv před expedicí zboží a to bez jakéhokoliv postihu. Stornovat lze na emailu info@svetzarovek.eu. Odstoupení od smlouvy uzavřené za pomoci prostředků dálkové komunikace - V souladu s § 1829 odst. 1 občanského zákoníku ve znění pozdějších předpisů může spotřebitel odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Rozhodnete-li se pro odstoupení v této lhůtě, prosíme Vás o dodržení níže uvedených podmínek. Při jejich splnění Vám bude vrácena kupní cena:


* odešlete email (info@svetzarovek.eu) s textem:

"Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne DD.MM.RRRR č. (číslo objednávky) a požaduji vrácení uhrazené částky za zboží na účet, uveďte prosím číslo účtu). Datum a podpis.">
Alternativně je možné uvést jiný text obdobného charakteru, který bude vyjadřovat projev vůle o odstoupení od smlouvy. Kopii tohoto textu vložte hlavně do zásilky.
* zboží, které budete v rámci odstoupení od smlouvy odesílat zpět na naši adresu, doporučujeme zaslat v původním obalu v co nejlepší stavu (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.) s popisem vedoucí k identifikaci ( číslo objednávky, kopie dokladu, číslo faktury).. Zboží musí být prodejné jako nový produkt! Náklady na vrácení zboží či případnou výměnu hradí kupující.
Neposílejte zboží na dobírku, zaměstnanci jej v tomto případě nepřijmou a zboží se vrátí zpět. Doporučujeme zboží odeslat pouze doporučeně a pečlivě zabalit proti rozbití přepravcem
* * při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží Vám peníze za zboží zašleme stejným způsobem, jakým byly přijaty, při dohodě jinou formou a to nejpozději do 14 kalendářních dnů po fyzickém obdržení zboží.
* při nesplnění lhůty k odstoupení od smlouvy, kdy odstoupení od smlouvy musí být prodávajícímu nejpozději doručeno 14. den od převzetí plnění, je takové odstoupení od smlouvy neplatné. Při dodání zboží v poškozeném, nekompletním či jinak znehodnoceném stavu může prodávající po spotřebiteli požadovat kompenzaci za snížení hodnoty vraceného zboží, tím není dotčeno právo spotřebitele na odstoupení od smlouvy bez jakékoliv sankce.
* odstoupení od smlouvy je účinné, pokud je doručeno do 14 dnů od převzetí plnění. V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek, v čehož důsledku nedojde k prokazatelnému doručení odstoupení od smlouvy v uvedené lhůtě (např. pouhé zaslání vráceného zboží bez projevu vůle o odstoupení od smlouvy), nebudeme moci bohužel akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět. 

Případně můžete vyplnit a použít Formulář odstoupení od smlouvy

1.6 Storno objednávky ze strany prodávajícího - prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v těchto případech: zboží se již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží. Internetový obchod garantuje udávanou cenu u zboží, které je skladem. V ostatních případech a u nově objednávaného zboží od dodavatele se cena může lišit podle kurzových rozdílů. V případě, že tato situace nastane, prodávající bude neprodleně kontaktovat kupujícího emailem nebo telefonem za účelem dohody o dalším postupu. V případě, že kupující zaplatil již část nebo celou částku kupní ceny, bude mu tato částka převedena zpět na jeho účet nebo adresu v nejkratším možném termínu, nejpozději však do 14 kalendářních dnů od storna objednávky ze strany prodávajícího. 

V případě, že na naší straně došlo ke zcela zjevné technické chybě při uvedení ceny zboží na webovém rozhraní nebo v průběhu objednávání, nejsme povinni dodat Vám zboží za tuto zcela zjevně chybnou cenu, a to ani v případě, že Vám bylo zasláno přijetí objednávky podle těchto obchodních podmínek. V takovém případě si vyhrazujeme právo od smlouvy odstoupit. nejsme povinni smlouvu uzavřít.

1.7 Odpovědnost za vady zboží (záruka, rozpor s kupní smlouvou) Kupující je před prvním použitím povinen prostudovat záruční podmínky včetně českého návodu na obsluhu a následně se těmito informacemi důsledně řídit, v opačném případě se vystavuje nebezpečí, že svým nesprávným užíváním věc poškodí a nebude moci vzniklou vadu uplatnit v rámci svého práva plynoucího z odpovědnosti za vadu. Záruční doba začíná běžet převzetím věci kupujícím.
Není-li kupující spotřebitel, je povinen prohlédnout zboží bezprostředně při jeho převzetí. Pokud je zjištěno poškození, vyhotoví se záznam o poškození a prodávající je povinen poskytnout přiměřenou slevu z dodávky nebo dodat jiný bezvadný výrobek. Pozdější reklamace mechanického poškození výrobku již není možné uznat. Spotřebitel by ve vlastním zájmu měl tyto kroky učinit také, vyhne se tak pozdějším problémům plynoucích z odpovědnosti za vady, které vznikly v důsledku přepravy (mechanické poškození), kdy se bude při případné reklamaci vycházet ze skutečnosti, že bez výhrad přijal doručené zboží. Na možnost vznést námitky k dodanému zboží při jeho převzetí je spotřebitel upozorněn zejména těmito obchodními podmínkami, má tak možnost ihned při převzetí zboží uplatnit rozpor s kupní smlouvou (viz ujednání obchodních podmínek o rozporu s kupní smlouvou).

1.8 Záruční práva
Při prodeji spotřebního zboží je zákonná záruční doba 24 měsíců, může však být prohlášením v záručním listě stanovená delší. V případě prodloužené (smluvní) záruky prodávající v záručním listě určí podmínky a rozsah prodloužené záruky. Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení věci (nebo jejích dílů) způsobené jejím obyklým užíváním. Kratší životnost výrobku vzhledem k uvedenému opotřebení věci způsobeném jejím obvyklým užíváním nelze tedy považovat za vadu, k čemuž bude přihlédnuto při případné reklamaci.
V případě, že na zboží není vydán záruční list je považován za záruční list - list dodací spolu s fakturou.
Na žádost spotřebitele je prodávající povinen poskytnout záruku písemnou formou (záruční list). Ten může být nahrazen dokladem o zakoupení věci, pokud obsahuje obchodní firmu prodávajícího, IČ a sídlo. Pokud je poskytována delší než zákonná záruka, prodávající určí podmínky a rozsah prodloužení záruky formou prohlášení v záručním listě.

Spotřebitel při uplatnění záruky má:
* jde-li o vadu odstranitelnou, právo na bezplatné, řádné a včasné odstranění vady, právo na výměnu vadného zboží nebo vadné součásti, není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, a není-li takový postup možný, právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo odstoupit od kupní smlouvy
* jde-li o vadu neodstranitelnou bránící řádnému užívání zboží, právo na výměnu vadného zboží nebo odstoupit od kupní smlouvy
* jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu věci, právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo odstoupit od kupní smlouvy

Záruční doba všem osobám, používajícím výrobek pro účel podnikání s tímto výrobkem, není stanovena Občanským zákoníkem a stanovuje ji konkrétní dovozce či výrobce.

1.9 Rozpor s kupní smlouvou
V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou, tedy, že je zejména bez vad, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. V případě rozporu zboží se smlouvou má spotřebitel nárok na tzv. zjednání nápravy a to:
* bezplatným uvedením spotřebního zboží do stavu odpovídajícího smlouvě prostřednictvím opravy
* přiměřeným snížením kupní ceny
* náhradním dodáním zboží

Nejprve může spotřebitel požadovat u prodávajícího bezplatnou opravu nebo bezplatné náhradní dodání spotřebního zboží. Pokud volbu spotřebitele nebude možné splnit, může požadovat přiměřenou slevu nebo od smlouvy odstoupit.

1.10 Reklamace (uplatnění odpovědnosti za vady) O reklamaci prodávající rozhodne ihned, ve složitých případech do 3 pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady.
Reklamace včetně vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30ti kalendářních dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím spotřebitelem nedohodne jinak. Po uplynutí této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu, kterou nelze odstranit Práva z odpovědnosti za vady se uplatňují u prodávajícího, u kterého byla věc zakoupena. Je-li však v záručním listě uveden jiný podnikatel určený k opravě, který je v místě prodávajícího nebo v místě pro kupujícího bližším, může kupující uplatnit právo na opravu u podnikatele určeného k provedení záruční opravy. V případě, že není možné zajistit opravu tímto způsobem, zajistí opravu svetzarovek.eu, jako prodávající. Seznam servisních středisek najdete v záručním listu nebo na samostatné příloze u záručního listu, případně ho sdělíme na naší infolince. Pokud budete mít dotaz ohledně vaší reklamace, obraťte se také na naši infolinku +420 416 731 365 nebo na náš email: info@svetzarovek.eu. V případě neoprávněné reklamace nemá spotřebitel nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace. V případě, že balíček nebude obsahovat identifikaci výrobku nebo kupujícího, (kopii dokladu a řádný popis závady), bude reklamace odložena až do jejího doplnění. Z tohoto důvodu se může den započtení doby reklamačního řízení počítá až od doplnění chybějících údajů a dokumentů. 

Reklamační protokol si můžete stáhnout, vyplnit a vložit do zásilky. 

Kupující je povinen reklamaci převzít bez zbytečného odkladu do 30-ti dnů od ode dne kdy byl o jejím vyřízení informován, tato lhůta nemůže uplynout dříve než 60 dnů od podání reklamace.
V případě, že reklamace není převzata kupujícím nejpozději posledním dnem lhůty, bude prodávajícím účtováno po jejím marném uplynutí skladné za uložení zboží ve výši 20,- Kč včetně DPH za každý den prodlení. Nejdéle však 90 dní od zahájení reklamce.
Pokud si kupující nevyzvedne zboží z vyřízené reklamace do 3 měsíců ode dne, kdy byl o vyřízení informován, vyhrazuje si Svět žárovek právo zboží prodat a výtěžek použít na úhradu skladného nebo ekologickou likvidaci.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 796/44, 110 00 Praha 1, IČ: 00020869, internetová adresa: https://www.coi.cz

2.0 OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Informace o zpracování a ochraně osobních údajů